kathytwilight1135
kathytwilight1135 kathytwilight1135
  • 04-05-2020
  • Mathematics
contestada

Rachel bought 8 pounds of granola at $3.10 a pound for a hiking trip. How much did she spend altogether?

Respuesta :

lovelilly23470aj lovelilly23470aj
  • 04-05-2020

8 x 3.10 = 24.80

She spent $24.80 all together

Answer Link

Otras preguntas

Ebaluate the expression if A=2.4 B=0.237 C=9.94. C-2ab
What kind of decoration did artists use on Tutankhamen's throne?
PLEASE SHOW your work I have the question and my answers in picture I just want to make sure I'm correct question number 3... I got x=16 and question number 4..
The curtain rises on an empty stage. It is late afternoon November, 1945. The rooms are dusty, the curtains in rags. Chairs and tables are overturned. The door
The system of equations is graphed in the figure. What is the solution of the system ?
The length of a rectangular dining hall is 8 feet less than twice it’s width. The perimeter of the room will be 134 feet. What are the dimensions of the dining
i could read what the manager wrote on the board. the handwriting was totallylegitimateillegitimateillegiblelegible
what's the answer to this problem
Which description best describes the circular flow of an economy
the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81