micha67 micha67
  • 01-01-2019
  • Mathematics
contestada

the total cost C for g grams of igneous rock if each gram costs $3.81

Respuesta :

znk
znk znk
  • 01-01-2019

Answer:

C = 3.81g  

Step-by-step explanation:

If 1 g costs $3.81,

g g cost $3.81×g

The formula for the cost is

C = 3.81g

Answer Link

Otras preguntas

whatb will 5.63 round to
Katlyn made 4 dresses with 7 yards of fabric. How many yards did she us on 1 dress?
Tree roots cracking rock on the ground is? A)Erosion B)Weathering C)Deposition
Each day , the cafeteria staff at brookview middle school orders 80 pints of white milk and 30 pints of chocolate milk . What is the ratio of white milk to choc
How did Washington Roebling got sick while making Brooklyn Bridge?
Which of the following is not a power of the United States Congress? A. Levying and collecting taxes B. Establishing and paying for the armed forces C. Enforcin
The volume of a liquid is x liters. When five-eighths of the liquid are poured into a container, the container is two-thirds full. What is the volume of the con
whatb will 5.63 round to
Which European country gained control of the Suez Canal, even though it did not finance or participate in its construction? A. Germany B. Belgium C. Netherlands
what was an effect of Magna Carta In England ?