cynthiaphillips cynthiaphillips
  • 03-04-2018
  • Mathematics
contestada

Sarah bought a 20 ounce jar of strawberry jam for 4 dollars. What is the unit price

Respuesta :

lillianwtg
lillianwtg lillianwtg
  • 03-04-2018
it costs $0.20 per ounce
Answer Link

Otras preguntas

Add 34+(−212) using the number line.
An equation is given.5x² - 60x + 135 = (x - 6)2 – 7x + 12Which of the following is a factor that can be used to find the solution to the given equation?A.(x+7)B
Why did Lincoln dismiss General McClellan after the Battle of Antietam?
40 pts! Consider this quadratic equation. x^2+2x+7=21 The number of positive solutions to this equation is ____. The approximate value of the greatest solution
One of the techniques to improve communication is to what?
derivative of x^3/3​
A number of species of warblers feed in a certain species of spre Each warbler species occupies a different niche by feeding in a diffe part of the tree. Which
Electrons emitted by the nucleus when a neutron is changed to a proton during radioactive decay.
A telemarketing company calls telephone numbers chosen at random. It finds that 30% of calls are not completed (the party does not answer or refuses to talk), t
Which sentence in this excerpt from Leo Tolstoy's The Death of Ivan Ilyich suggests that Ivan Ilyich enjoyed the authority, significance, and sense of accomplis