aashay2329p52u8c aashay2329p52u8c
  • 04-03-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintballs.All together the balls cost 35.99 . About how much did the paintballs cost per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-03-2018
35.99÷15.6=2.30705128205
rounded to $2.30 per pound

Answer Link

Otras preguntas

The Groundskeeper says he will make 3 suits for _____. $4,000 free tow truck services
After Congress held hearings on violent content in television programming in 1993, cable operators and network broadcasters agreed:
a) Complete the following methods description using the correct tense for the verb in brackets. (This student is using passive voice rather than any human agent
Plz answer this Optional math question
A loan of 28,000 is made at 4% interest, compounded annually. After how many years will the amount due reach 48000 or more?
If f(x) = -3 3 and g(x)= 4x2 + 2x - 4, find (f +g)(x).​
Please help asap I needs someone to find the addition property added
what is data processing? What is the output of data processing system?​
4- ¿Cuáles eran las plataformas de consumos y reproducción musicales hace 20 años (año 2000)?. Compararlas con las actuales. ayudaa es de musica
Find the area of the parallelogram. If necessary, round to the nearest whole number. 6 in 5 in 8 in