cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

how many pesticide will each mouse take in compared to each grasshopper? explain.
How can erosion sort sediment
Mr. Thomas is delivering bricks to a construction site. He deliveres the same number of bricks with each delivery. The builder has ordered 3096 bricks and it wi
(PLEASEEEE HELP)Which of the following is a geometric sequence with a common ratio of 2? A. 14, 16, 18, 20, ... B. 14, 28, 56, 112, ... C. 87, 85, 83
The garden club earn $15 per hour by weedingneighbor heard gardens for t hours. A generous donor has agreed to double their earnings.
A community park is shaped like a trapezoid with a height of 30 yd, a top base of 25yd,and a bottom base of 33yd. The park has a circular fountain whose radius
Which type of research would be used if a scientist wanted to know how sugar I’m the growth of cancer cells
help me quick please
Let us go, through certain half-deserted streets, The muttering retreats Of restless nights in one-night cheap hotels And sawdust restaurants with oyster-she
What's the correct answer?