holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

What is (3-4i)^2? In complex numbers?
what are some facts about ionic bonding? I need some information for my poster
Gregor Mendel used pea plants that were heterozygous for each of two traits—seed color and seed shape—to generate a dihybrid cross. The phenotypic ratio of the
At the Council of Trent, all of the following beliefs were supported EXCEPT: a. the need for ceremonies b. the Catholic and Anglican Churches were equal in the
Which of the following is not true about printmaking? a. There are two main types of printmaking: relief printing and intaglio. b. To create a wood engraving, t
why is it important to elevate the anthers
in light of amendment VI, a 1963 supreme court decision in Gideon v. Wainwright specified?
What was the main idea behind the federalist papers? A: support of states" rights B: support of the bill of rights C: support of a strong federal government D:
Why is individuality important
A machine produces 40 spools of nylon each day. On the first day of production, 10 spools have to be thrown away. What percentage is thrown out?