hamaadsha
hamaadsha hamaadsha
  • 04-02-2018
  • Mathematics
contestada

Ethan pays 52.80 for some more f the boxes work out the number of boxes he buys 1 box 2.40 2 4.80 and 5 12 10 24

Respuesta :

sqdancefan
sqdancefan sqdancefan
  • 08-02-2018
The pricing of the boxes seems to be consistently 2.40 per box. Ethan's cost is
.. 52.80 = 2.40 * (# of boxes)
.. 52.80/2.40 = (# of boxes)
.. 22 = # of boxes

Ethan has bought 22 boxes for 52.80.
Answer Link

Otras preguntas

Give one real world example where you would use absolute value.
What is the density of an object having a volume of 253 ml and a mass of 91.6 g?
Given the equation 5x − 4 = –2(3x + 2), solve for the variable. Explain each step and justify your process. Megan solved a similar equation below. Is Megan's s
What does the equation y = x2 represent as a curve in the set of real numbers2?
—¿Qué es esto? —_____. A. Estoy bien, gracias B. Está debajo de la mesa C. Es un disquete D. En la papelera
true or false, Both black men and women fully supported the Fourteenth and Fifteenth Amendments, which gave black men the vote
These are my questions but I cant figure out how to record only the audio so if someone knows how to record only the audio can you please help?
What is the difference between Spring Water and Alkaline water ?
Given that 1 meter = 1 x 109 nanometers, what is the diameter of the average cell in the human body, in nanometers? Show your work The diameter of the average c
"what is south korea's opportunity cost of producing one digital camera"