HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Suppose on this day all tickets were on sale for the child price of $6. How many tickets were sold?
Find X, Angle bisector
Find the restricted values of x. -1/8x-2
a chimney sweeper who gets paid $115 for each chimney swept is an example of what type of pay? A) piece rate B) salary C) hourly pay D) vacation pay
What was the most significant outcome of the Siege of Savannah during the Revolutionary War?
Castel 140 super bouncy balls playing the bean bag toss at the country fair at school he gave one to every student in his math class the only has 24 remaining h
buildings is considered a hallmark of Renaissance architecture? a. Palazzo Rucellai b. Church of San Lorenzo c. Florence Cathedral d. none of the above
Julie currently has $200 in her savings account and plans to start saving $10 each week. Briana has $1000 in her account but plans on spending $15 each week. Af
Where would a apostrophe go in a sentence the trees leave was thick and green?
In a paragraph of no less than 125 words, describe how technology helps business professionals to be more efficient. Include examples of hardware and software.