selen4306 selen4306
  • 01-01-2018
  • Mathematics
contestada

What is the unit price of a quart of milk for $0.89?

Respuesta :

kyrstenhubbard123
kyrstenhubbard123 kyrstenhubbard123
  • 29-01-2020

Answer:

$3.65/gallon APEX

Step-by-step explanation:

Answer Link
tonythetiger78
tonythetiger78 tonythetiger78
  • 05-02-2021

Answer: 3.56/ gallon

Step-by-step explanation: AP3X

Answer Link

Otras preguntas

PLEASE HELP!!!!!! During the early part of the 21st century, the U.S. military was deployed to___ in order to build stable democracies and to remove dictators
The word”volcanic” creates thoughts and feelings of
what is the mass of 3.55×10−2 mol Ba
30 POINTS FOR THE BRAINLIEST!!!!!Find the exact value of x and y. (Do not round - no decimals)Answer x = ____ unitsAnswer y = ____ unitsExplain how you found si
Hi, I'm in 7th grade and I'm about to fail Mathematics. Please help me... 2x - 5x =
n of the following are factors of x² - 7x - 30 ? a (x-3) (x - 10) B (x-3) (x + 10) C (x - 15) (x + 2) D (x - 10) (x + 3)
Discuss the symbolic nature of the chalk in Brother Leon’s hands. - in the chocolate war book
In the diagram, points D and E are marked by drawing arcs of equal size centered at B such that the arcs intersect and . Then, intersecting arcs of equal size a
What is literacy? the literal meaning of a word the use of a personal style the connection between words the ability to read and write
write a 5-8 sentence paragraph about hopes & dreams