grnetraine
grnetraine grnetraine
  • 03-12-2017
  • Mathematics
contestada

The total cost C for g grams of venison if each gram costs $4.58

Respuesta :

christiannewsop0emcv christiannewsop0emcv
  • 03-12-2017
Expression would be 4.58xg=c
Answer Link

Otras preguntas

I need help with this question?????
Jason estimates that his car loses 12% of its value every year. The initial value is $12,000. Which best describes the graph of the function that represents the
Fill in the blank with the correct answer according to the School Activities video. A Jorge le gusta la clase de educación física porque le gusta __________ d
Haruka owns an umbrella factory. The revenue,R, she makes from selling n umbrellas is given by the function R(n)=18n, and the profit P, that she makes from sell
What is the first thing you should do when making an individual decision
How long until you can swim after a belly button piercing?
Children raised to have connections with their family and follow societal norms are more likely to be from a(n) ________ culture.
Which of the following is the main purpose of a human community? A. To meet needs through collective effort B. To analyze group behavior through observation C.
Four types of products ranging from 1) new, 2) refurbished for resale, 3) used (in working condition), and 4) needs repair (does not work) represent what kind o
How did the American and French Revolution influence 19th century revolution in Latin America?