vchauvin101oyrb41
vchauvin101oyrb41 vchauvin101oyrb41
  • 02-11-2017
  • Mathematics
contestada

Unit Rates-which is the better buy? 13 points!

If you need help because the picture is blurry let me know:)

Unit Rateswhich is the better buy 13 pointsIf you need help because the picture is blurry let me know class=

Respuesta :

zijwanlaia zijwanlaia
  • 02-11-2017
16 - option a : 0.83
option b: 0.8

5 bars of soap for $4

17 - the 50 penguins for 795 usd is obviously the better choice

If you need to be more specific just ask me
Answer Link

Otras preguntas

d = √[( x₂ - x₁) + (y₂ - y₁)] Midpoint Formula Slope Form Distance Formula Quadratic Formula
Where does the Liberty Bell hang?
This watery vacation spot is considered part of both California and Nevada. Name this lake
What is the source of the following phrase: “Government of the people, by the people, for the people”?
i am having trouble on a math problem for over the summer Use the distributive property to express the sum of 48+84 as a multiple of 2 numbers with no common fa
Where does the Liberty Bell hang?
This US national park covers 270 square miles, and 95% of it is underwater. Divers and snorkelers explore its shipwrecks and a bright coral reef, home to reef
This haunting and eloquent military tune originated as a signal to mark the end of the day, and is used today at funerals, wreath-laying services, and memorial
Which two U.S. presidents were impeached?
What's a Protective tariff?