labenton8 labenton8
  • 03-09-2015
  • Mathematics
contestada

If 200 beads cost 48 dollars how much does 25 cost

Respuesta :

ayah1
ayah1 ayah1
  • 03-09-2015
200 beads = $48, so 48÷200 = $0.24, which is the cost of one bead.

If the cost of 1 bead is $0.24, then 25×0.24 = $6

25 beads cost $6
Answer Link

Otras preguntas

please help meeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee ty :)
every year except leap year has 365 days​
Find the area of the blue shaded region in the figure. A) 70 in? B) 290 in 2 C) 360 in? D) 430 in?
Pls help asap! Due in 5 minutes!!! Pls
facts about the U.S. Supreme Court case, Brown v Board of Education
hiii I don't need the answer but do you know what this is about and may you please explain? thank youuu ​
Find the slope of the line that passes through the pair of points. (11, 7), (−6, 2)
5. Which of the following increases in the blood of an athlete due to high training? A. platelets B. red blood cells C. white blood cells D. fibrinogen​
what is CMO of full form and explain
A car dealership sold 265 cars in 5 months. At what rate did the dealership sell cars in cars per month?