chickedy6859 chickedy6859
  • 03-10-2017
  • Mathematics
contestada

Irvan bought a drink for $1.90, a sandwich for $ 2.25, and an apple for $.75. What is the total amount of money he spent

Respuesta :

sakshishah2656 sakshishah2656
  • 03-10-2017
Simply add all the prices together to find the answer.
1.90+.75++2.25=4.90
Answer Link

Otras preguntas

can Fresh fruit be contaminated by the water used to wash it.
Describe the cartoon's message about early agrarian societies in one sentence:
20 nails for every 5 shingles 12 nails for every three singles are the ratios equivalent
750 yards in 25 minutes
What are some purposes of Christian art?
Nena thinks that because 4<6, it must also be true that 1/4<1\6. Explain to nena why this is incorrect
how do command or socialist benefit their citizens ?
In the following passage, what does commandeer most likely mean? Choose the correct answer. Davey Jones was the sneakiest pirate that ever was, at least accordi
Convert 2 quarts into liters if one quart is approximately 0.95liters. Round to the nearest TENTH of a litrr
the number of blocks had 9 in the ones place. The number in the hundreds place is one more than the numbers in the tens place. Those two numbers equal 11. How m