mahrahajjaj
mahrahajjaj mahrahajjaj
  • 01-10-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit price for thecans

What is the unit price for thecans class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-10-2017
reading from the left unit prices are :-

9  / (2*24)  =  $0.19 ,  10 / (4*12) =  $0.21 and  9 / (3*12)  =  $0.25

The cheapest cans are from Shop Smart Thats the one he should buy from.
Answer Link

Otras preguntas

The half-life for the radioactive decay of ce−141 is 32.5 days. if a sample has an activity of 3.8 μci after 162.5 d have elapsed, what was the initial activity
An example of a modern convergent boundary would be ________.
Contrast the different ways bromeliads and pitcher plants acquire nutrients from animal sources. NOT COMPARE.
What are the repiratory parts and it's definition ?
Find the 8th term of the sequence which has a first term of 10 and has a common ratio of 1.75 round you're answer to the nearest hundredth if necessary.A. 164.1
1. which statement best describes the polynomial 2x^3+x+5 a. second degree polynomial with three terms b. third degree polynomial with two terms c. third degree
Where can families find support and resources in their cities and communities? What benefits do they provide to families?
purpose of boiling chip
What’s a star? In complete sentences.
Complete the equation of the line through (-10,3) and (-8,-8) Use exact numbers. y=mx+b format thank you (: