makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

What resources did the Five Tribes use to help their farming and ranching operations after relocating to the Indian Territory?
Draw four points, A, B, C, and D, on a line so that AC and AB are opposite rays and AC and AD are the same ray. Is there anyway to do this without drawing a sca
Jose bought a pair of shoes for $35 and a number of pairs of socks for $0.75 per pair. Mona bought a pair of jeans that cost $55 and a number of pairs of socks
Where are many of the rivers in Texas located?
input x=?equation [tex] f(x)\sqrt{2x - 6}[/tex]output f(x)= 10​
Metalloids are useful as semiconductors in modern electronics, like smartphones. Which feature of a smartphone is made possible by metalloids? touchscreen abili
Why was the Open Door Policy a perfect representation of American Imperialism?
is in the hallway a clause or phrase
What is the distance between A(0, 5) and B(5, -7) ?
The Petition of Right (1628) resulted in the powers of the monarchy being limited. increased. made absolute. ended.