aziyahwescotta aziyahwescotta
  • 01-09-2017
  • Mathematics
contestada

The cost to rent a video game for 3 days was $10. It costs the same amount each day.

Respuesta :

emchill
emchill emchill
  • 01-09-2017
¢30 every day because 10divided by 3 is .3
Answer Link

Otras preguntas

"God bless me!" said Sancha Panza, "did I not tell your worship to mind what you were about, for they were only windmills? and no one could have made any mistak
Find the variable expression that interprets the math sentence for: Seventy three times a number subtracted from nine hundred fifty minus ten. Let "X" represe
What is the product? (7.1 x 10^4) x (4.8 x 10^3) A. 3.408 x 10^7 B. 3.408 x 10^8 C. 3.408 x 10^12 D. 3.408 x 10^13
Sand dunes can be 800 feet tall and stretch for miles A).True B). False
If a worker is free to quit a job and find a new job at another place of employment, what US economic goal has been met?
Consider each equation and solution. Is each solution correct? Yes or No. A. 6 = -r/3; r = -2 B. 1 - 2s = 3;s = 5 c. 4 + 6t = 20; t = -4
Which details show that part of the author’s purpose is to pay tribute to others? Excerpt from Desert Exile: The Uprooting
How does the poet show that the dragon is similar to beowulf? What are those similarities?
If Amanda walks at an average speed of 2.72 miles per hour, how long will it take her to walk 6.8 miles?
What is the biggest difference between why people own dogs to day and why people owned dogs in the past