Daniel3666733727 Daniel3666733727
  • 05-07-2017
  • Mathematics
contestada

What is the unit rate per bottle if a pack of 24 bottles of juice sells for $9.60

Respuesta :

Arkconic
Arkconic Arkconic
  • 05-07-2017
Ok 9.60*24 equals what?
Answer Link
Kenny1272
Kenny1272 Kenny1272
  • 29-09-2020

Answer:

The answer is 0.40 cents I got you arkconic

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

1. Using the associative property of multiplication, which expression is equivalent to 6(4x)? a. 4(6x) b. (6*4) (x) c. 24x d. 4(6 + x) 2. Use the associative
The total surface area of cone. Whose radius is 1/2 and slant height is 2|
What is a similarity between alcohol fermentation and aerobic respiration
please help me with this geometry problem
Ba-8 personal water craft are considered what type of motor vessel?
14.98 x2.8 i need a tooder i am so bad at math
Match each element of drama to its correct definition 1. a backdrop of objects that visually represent a physical location in a play 2.the writer of a play 3.a
2 and 3/4 x 1 and 1/3
the area of the rectangle is 54 M squared and the length of the rectangle is 3 meters more than twice the width. what is the length and the width?
Ann drove to the store km north of her house and then drove to the library, which is 5 km south of the store. She drove a total distance of 15 km. What was Ann’