karinamt
karinamt karinamt
  • 01-07-2017
  • Mathematics
contestada

Carlos bought 29 pounds of rice for $12 How many pounds of rice did he get per dollar?

Respuesta :

playerawesome1
playerawesome1 playerawesome1
  • 01-07-2017
29 / 12 = x / 1
29 / 12
x = 2.42 about
Answer Link

Otras preguntas

compare and contrast the purpose of an epilogue and prologue?
What two general products do combustion reactions create? *
what do you think might be just as difficult as being unable to see or hear?
One of the most common feet or foot of meter in the English language is: 1.) The trochambic foot 2.) The tetrambic foot 3.) The hexambic foot 4.) The iambic fo
What is information literacy? a. only information from reliable websites b. reading only information from the internet c. any nonfiction information d. know
Which is the correct definition of the lympathic system?
I need help with this question
According to these quotes, what seemed to be the public’s attitude towards war?
Compare electron microscopes and optical microscopes.
I have to Write a report on the importance of the Battle of Saratoga. Including the strategy of the battle, the significant people involved, and the impact on h