andresjohnston6
andresjohnston6 andresjohnston6
  • 02-06-2017
  • Mathematics
contestada

math question down below

math question down below class=

Respuesta :

AnimeBrainly
AnimeBrainly AnimeBrainly
  • 02-06-2017
12 yards

if each yard costs 3 dollars

then 12 x 3 = 36 dollars

she can buy a maximum of 12 yards
Answer Link

Otras preguntas

1 a) Find the value of 49^-1/2
What is the opposite of -7.44
Carl buys 1.5 pounds of grapes. The grapes cost $2.39 per pound. To the nearest cent, how much does Carl for the grapes? pay
Why do you think women easily slipped back into the role as a house wife after the Civil War?
Suppose you're currently completing an examination online. When you're finished, you click on Reset Exam. Why would you do this? a. To start the examination ove
starch is digested by amylase in mouth, but it is not digested in the stomach. what is the reason for this?
Mr. Rich earned $1,600 in one month. He spent 8% on food. How much did he spend on food?
100 points make sure u turn in pdf format
people came to the Americas to ?​
what is the relation between watching TV and eating junk food​