craner145
craner145 craner145
  • 05-05-2017
  • Mathematics
contestada

bananas cost $0.89 each at the Fruit Stand Isabel has $11.75 how many bananas can she buy

Respuesta :

DariusX
DariusX DariusX
  • 05-05-2017
11.75 / 0.89 = 13.2022472

she can buy 13 bananas
Answer Link

Otras preguntas

Is the expression 2x-2 equivalent to the expression 2 (x-2)?Explain.
a local sports team se
What is the purpose of the thesis statement in a research paper?
Pizza Perfection sold 93 pizzas on Monday, 67 pizzas on Tuesday, 78 pizzas on Wednesday, 44 pizzas on Thursday, and 123 pizzas on Friday. On average, how many p
How long has Hawaii been a state?
write 7 as a fraction with the 9 in the denominator
3/4g = 5/8 what is t
The area of a bathroom floor measures 2 yards by 3 yards and each custom tile that makes up the flooring is 1 1/2 square feet. How many tiles are needed to cove
Is the expression 2x-2 equivalent to the expression 2 (x-2)?Explain.
show the equation what is 3/5 of 6000