Kjocanteanna Kjocanteanna
  • 02-05-2017
  • History
contestada

How far did pioneers travel to the westward trail?

Respuesta :

joe178
joe178 joe178
  • 07-05-2017
over a thousand miles
Answer Link

Otras preguntas

Antonio is at the grocery store. His favorite mac and cheese costs $1.60 per box. There is a sale: Buy 4 boxes, save $1. How much will the mac and cheese cost i
Find the unit rate. Enter your answer as a mixed number. A fertilizer covers 3/4 square foot in 1/2 hour.Find the unit rate. Enter your answer as a mixed number
Rewrite the equation in slope-intercept form. x=4y+2
Which of the following sequences represents an arithmetic sequence? O-7,-4, 1, 4, ... 2, 4, 8, -16,... 1, 4, 9, 16, ... 0-5,-3,-1,1, ...
Divide 63 apples into 2 groups so the ratio is 2 to 1
PLZ HELP ME WITH THIS LCM WORK ) I WILL MARK IF I CAN
If you were ko-Ngai would you sacrifice your life for you father too?why?
AWARDING BRAINLIEST HLPE PLEASE! SHOW WORK ALSOComplete each statement from the information given and the triangle criterion you used. If the triangles cannot b
Things that were common in Rome and Greece were...??
Sophia's mom spent on party bags and ice cream for her birthday party. ​Each ice cream costs 2 cents, and each party bag cost $1.50. Write an equation that repr