SerranoSkates83 SerranoSkates83
  • 01-05-2017
  • Mathematics
contestada

How many pencils can be purchased with $0.51 if it costs of 8 pencils is $1.36 ?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-05-2017
First year to find how much one pencil cost cost then multiply A number
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-05-2017
8 pencil: $1.36
? pencil:$0.51, so 0.51×8÷1.36. As a result, you could buy 3 pencils with $0.51. Hope it help!
Answer Link

Otras preguntas

Is it illegal to tell someone to kill themselves?
Do not disable the fire alarms! They are their for you’re protection. What is error
Which amendment allows for citizens to own weapons? Second Fourth Sixth Eighth
How would the salary of the chief financial officer be classified for a manufacturing company?
Software that controls a computer. an os controls how system resources are used and provides a user interface, a way of managing hardware and software, and ways
which statement best explains why secondary sources are important to historians
How do white ethnics, like italian americans and irish americans, express their ethnicity in optional ways?
Jay bought a toy car. To make the car move, he must turn a key attached to a spring. Turning the key winds the spring tight. The toy car moves when the key id r
why is jerusalem an important city for christianity
What has happened to the plant population over time? What effect could this have on other organisms in the plant's food chain?