fazerain101321
fazerain101321 fazerain101321
  • 04-04-2017
  • Mathematics
contestada

Find the price per bottle of water if 12 bottles of water cost $4.49.

Respuesta :

cheyneandries cheyneandries
  • 04-04-2017
About three dollars .......
Answer Link
lola20001
lola20001 lola20001
  • 04-04-2017
well we divide 4.49/12= almost 37 cents per bottle
Answer Link

Otras preguntas

Help please me answer this question.
what unit is used to measure resistance
The graph for the equation Y = -X+2 is shown below. If another equation is graphed so that the system has an infinite number of solutions, which equation could
my brother and i live in a suburb in the united states if my brother is in los angeles california then where am i going to live
To solve this system of equations by elimination you should begin by... x+y=10 2x-3y=6 A) adding the two equations together. B) multiplying the first equa
At Sally's Hair Salon there are three hair stylists. 22% of the haircuts are done by Chris, 30% are done by Karine, and 48% are done by Amy. Chris finds that wh
Which of the following is one reason that the election of 1860 resulted in a win for Abraham Lincoln? A. The Constitutional Union Party carried the West Coast
Help, please Whoever gets it correct will get the brainiest.
I really need help please I’ll mark Brainlest
2/3x + 5 = 1 , solve for x