cupcakegirl12345
cupcakegirl12345
04-03-2017
Mathematics
contestada
Unit cost $6 for 10 pens
Respuesta :
KermitTheRebelFrog
KermitTheRebelFrog
04-03-2017
10 pens are six dollars.
Answer Link
Аноним
Аноним
04-03-2017
The answer is .60
or 60 cents.
$6 divided by 10 = .60 or 60 cents
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 45+ )
Otras preguntas
Who was the main founder of the Hull House in Chicago, Illinois, in 1889?
Imagine an important customer shows up at a hotel that is fully booked, and the reservation is missing. The manager must decide how to respond to the customer.
Hillary earns $60 per week at her job, plus $2 for each item she sells. She wants to earn at least $300 per week. Write an inequality to represent how many item
find the value of 6-3x when x=-1
2. Compare Reread lines 27-44 and lines 72-89. How do the dog and the man differ in their understanding of the cold? Which of them seems better adapted to this
At a large university, 20% of students are enrolled in the nursing program. The dean of students selects a random sample of 20 students and records n = the numb
Calculate the speed of a bowling ball that travels 6 meter(s) in 5 second(s). The speed is _______ m/s. (Answer to two decimal places.)
Help me pleaseeeeeee
What is the exponential form of the equation log5(x-4)=3
How do states with no personal income tax raise money for public services?