trinfinaslointryG8a trinfinaslointryG8a
  • 03-03-2017
  • Mathematics
contestada

Deshawn has $53 . he needs at least $73 to buy the jacket he wants. how much more money does he need for the jacket

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-03-2017
The answer is:

$20.

All you do is 73-53

Ah So ^-^
Answer Link

Otras preguntas

2/5 divided by 2/3 in simplest form
Which of the following is not a health risk associated with a depleted ozone layer? a. Respiratory illness b. Skin cancer c. Cataracts d. All of the above Pleas
Erica and Ryan are both taking a linguistics class in which their professor was discussing how the words ""spinach"" or ""heart"" could have been used to repres
A package of 24 rolls of toilet paper costs $18. What is the unit rate cost for per each roll?
Parallel to y=2x-1 through (4, -5)
What do you mean by handspan??​
2. Laura Chinchilla Miranda es la presidenta de Costa Rica. cierto falso 3. Óscar Arias Sánchez trabaja en un consultorio. cierto falso 4. Se pueden ver quetzal
sprinting 5/6 of a lap and then take a break by jogging 1/3 of a lap how much did i sprint than jog
Select the best appropriate choice below. Decide whether you have enough information to determine that the triangles are congruent. If they are congruent, expl
which situation would be considered an example of the freedom of association?