Ryanisyourfather
Ryanisyourfather Ryanisyourfather
  • 02-03-2017
  • Mathematics
contestada

I need the answer to this multiple choice>>

I need the answer to this multiple choicegtgt class=

Respuesta :

iamthesithlord
iamthesithlord iamthesithlord
  • 02-03-2017
the answer is E.....
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-03-2017
       mn^2
------------------------
(mn + m^2n^2)

       mn^2
=  ------------------
    mn(1 + mn)

         n
=  --------------
     1 + mn

answer C. (third choice)

        n
  --------------
     1 + mn
Answer Link

Otras preguntas

Which quotations best explain how events in the story develop the theme "do not be too quick to judge, or you may be judged yourself"? Select each correct answe
find the area of the rectangle 5 1/4 cm and 2 5/6 cm​
3 tons of bark cost $15,540.00. What is the price per pound ?
1. m’+9 = 58m=2. 7e² = 28erd=3. d? + 6 = 704 n - 10 = 62N=​
What is the solution to the linear equation? 2/3x – 1/2 = 1/3 + 5/6 x
An example for curvilinear motion.
Use the graph to find the indicated value of the unction. '여 f(-4) =
The value of c is equal to _____.
Plz answer my question quick I really need it!!!
please help . tjjhhhhhhhh