skylarbuggie skylarbuggie
  • 02-01-2023
  • Mathematics
contestada

Dakota spent $6.40, $12.25, and
$8.60 for lunch over a three-day
period. How much did she spend on
lunch for these three days?

Respuesta :

26atharmuhammadmoawa 26atharmuhammadmoawa
  • 02-01-2023

Answer:

27.25

Step-by-step explanation:

6.40+12.25+8.60 = 27.25

Answer Link

Otras preguntas

Which is heavier 3/5 of a gram or 1/5 of a kilogram
Which of the following actions would be the most likely to reduce water pollution? A. installing a drip irrigation system B. utilizing organic farming technique
HELP ASAP!! Why is voting such an important part of our government? Question 3 options: It is part of the First Amendment. It stops bad things from happenin
This graph shows linear depreciation of a car over 12 years. If the car's value starts at $24,000, what is the slope of the line of depreciation?
HELP ME NO GUESSING What is the exact elevation of the highest point shown on the topographic map below? 800 meters 900 meters 1,000 meters cannot be determined
What is the meaning of the term personification?
fine the unit rate 730 miles in 20 miles
Two coins are tossed. if a is the event "two heads" and b is the event "two tails", are a and b mutually exclusive? are they complements?
WILL GIVE BRAINLESTWhy were the states which surrounded the USSR known as "satellite" states?
Spanish word(s) for you need