itsEvan itsEvan
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

If 12 gallons cost 31.08 how many gallons does 38.85 dollars cost?

If 12 gallons cost 3108 how many gallons does 3885 dollars cost class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-03-2017
12 gallons = $31.08
which means each gallon costs $2.59
So $38.85/$2.59 = 15.003

Round down and $38.85 buys 15 gallons.
Answer Link

Otras preguntas

I NEED HELP ASAP I WILL GIVE YOU BRAINLIEST!!!! Which sentence from the passage does the author use to emphasize that edible spoons and forks are handy? A. Th
How many moles of HBr are present in 250 ml of a 0.15 M HBr solution?
An automobile dealer conducted a test to determine whether the time needed to complete a minor engine tune-up depends on whether a computerized engine analyzer
Who is Carson Lueders?
time is measured in​
the forces are balanced or the forces are unbalanced
What type of organisms do stentors eat
Solve 7x+y=50 4x+y=23 simultaneously
Which group led efforts to establish rights for freed slaves during Reconstruction
Energy is the ability to do_______ or cause_______ . Kinetic energy is the energy an object has due to its ______ .