soriahgouard3 soriahgouard3
  • 04-08-2022
  • Mathematics
contestada

a 3 gallon jug of water cost $11.04. what’s the price per cup?

Respuesta :

musaddiqkhan
musaddiqkhan musaddiqkhan
  • 04-08-2022
Answer: one gallon jug of water cost’s $3.68
Answer Link

Otras preguntas

what is 9 24/48 in lowest term fraction suppose work please
What is the unit rate for 14 lb for $2.99
what is the relationship between knights and nobles
how do scientists develop scientific explanations about subjects that are impossible to study through controlled experiments?
Which genetically engineered medicine is used to treat patients who have growth defects? insulin flu shot human growth hormone penicillin
which is the main way a representative democracy differs from a direct democracy
The Nubians settled in present day what
round 8.876 to the nearest whole number
is a largemouth bass a omnivore?
A grocery store gives away a $10 gift card to every 25th customer and a $20 gift card to every 60th customer. Which customer will be the first to receive both