ka4ssR5oxandancher ka4ssR5oxandancher
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

If ten pounds of apples coast $4.90 what would be the price per pound

Respuesta :

xphenomx
xphenomx xphenomx
  • 03-02-2017
4.9 divided by 10 equals $.49 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Answer number 39 please and thxx ✨
n Trial 1, you will use 0.50 g of aluminum, and in Trial 2, you will use only 0.25 g. Why will you vary the amount of aluminum?
Need help solving this problem can’t figure it out, thanks!
You deposit $2000 each year into an account earning 3% interest compounded annually. How much will you have in the account in 25 years?
When testing those claiming to be able to see auras around people's heads, magician james randi issued this challenge: "then if i were to step behind a wall bar
What proposal by alexander hamilton found little support in the constitutional convention? granting states the right to create their own tariffs a democraticall
You think that you can't get there from where and who you are at this moment because you are not yet complete or good enough, but the truth is that here and now
What advantage does nuclear power have over fossil fuels A. It is available in poor countries B. It has less risk of dangerous explosion C. It is less expensi
One-half the sum of a number and four is three less than the quotient of five and the number
How did the new massachusetts charter of 1691 change that colony's government?