mouseed mouseed
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

Kimmy bought a 5 kilogram can of peanuts for 4.50. what is the unit price?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2017
90 cents per kilogram( 4.50÷5=0.9)
Answer Link

Otras preguntas

how do cyclones cause destruction in places near sea
Mathematical x4 - x2 ≥ 2x
An animals genetic makeup can influence its behavior true or false
5!(3!)/4! all include factorials. what to do?
is " No hay que correr en esa calle" grammatically incorrect?
Abraham Lincoln is viewed by historians as a. a radical Republican. b. a southern Democrat. c. a radical abolitionist. d. a moderate Republican.
During the presidency of George Washington, disagreements between Alexander Hamilton and Thomas Jefferson over the interpretation of the Constitution contribute
Which quantities are scalar? (1) speed and work (2) velocity and force (3) distance and acceleration (4) momentum and power
What is the area of parallelogram ABCD.
A line has a slope of 3 and contains the point (−1, −8). Which equations represent the line? Choose all answers that are correct. A. −3x + y = −5 B. 3x + y =