tessievalenta tessievalenta
  • 01-06-2022
  • Mathematics
contestada

If you bought 4 candies for a
total of $3.28, how much did it
cost you for 3 candies?

Respuesta :

jane8713
jane8713 jane8713
  • 01-06-2022

Answer:

2.46

Step-by-step explanation:

3.28/4=0.82(for one candy)

0.82×3=2.46(for 3 candies)

Answer Link

Otras preguntas

explain how multiplying with 6 is like multiplying with 3
I need the answers to this test ASAP. The answers that have a <- next to it is my answer. 1. Under which of the following conditions would a fossil most li
can some one help me with math
Which of the following arguments can best be made about the relationship between the colonists and the delegates to the First and Second Continental Congress? T
Write this number in word form 39,083
Alloy disadvantages and advantages
Nate rogers deposited $5,000 in a 3-year bank cd which pays six percent interest. what type of financial service is nate using?
What two major factors limit the growth of industry in Egypt? A.unskilled workers and weak investment B.lack of foreign aid and support from Arab nations C.limi
A quantity must be divided by multiples of ten when converting from a larger unit to a smaller unit. true or false
A clue is ______________ a fact. equally dependable as more dependable than all of these none of these less dependable than