lulBree250
lulBree250 lulBree250
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

If 3 pieces of candy cost $0.45, how much would 9 pieces of candy cost?

Respuesta :

daniella4979 daniella4979
  • 01-02-2017
Nine pieces of candy would cost 0.90 cents 
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-02-2017
The answer is $4.05 just simply multiple 9×0.45=$4.05
Answer Link

Otras preguntas

Consider the following equation and name the property of equality used to solve for the variable. x + 3.75 = 7
Spanish question, need an answer ASAP!!
easy % question :) :) :)
Plz help if you know!!
Helen wants to find the surface area of the solid pictured on the left, so she constructs a net of the solid pictured on the right. A rectangular prism with a l
The dot plot below shows the drawing scores of some students : which statement best describes the shape of the data On the 1 there are 1 dots on the 2 there ar
When there is more choice for proceducers and consumers, that is a Command Economy. True or False​
Which agents contribute to erosion?
Which schedule of medications does NOT have any currently accepted medical uses in the United States? A. Schedule I B. Schedule III C. Schedule II D. Schedule
What are three ways companies can try to eliminate market competition and give one example of each ​