777nono
777nono 777nono
  • 05-04-2022
  • Mathematics
contestada

Apples cost $1.10 per pound. Darius bought x pounds of apples for a total cost of $2.75.

Respuesta :

sub4sublagging sub4sublagging
  • 05-04-2022
X= 2.5 2.75 divided by 1.10 =2.5
Answer Link

Otras preguntas

Which of these occurred during the Tang Dynasty (618-907)? A) creation of Confucianism B) building of the Great Wall C) development woodblock printing D)
in what ways did islamic art and literature show diversity, ans what important trait do they have in common
Which pronoun correctly completes this sentence? _______ pensamos que Chile es un país muy bonito. A. Ellas B. Nosotras C. Tú D. Yo
witch of the following events led to ethnic conflict in the balkans in 1989
Who is responsible for the financial consequences of a minor's driving? The DHSMV is responsible because it issued the license to the minor The minor's paren
which of the following shows the graph of a line through (-2,2) and (2,4)?
Q1 5^2+20 simplify this Q2 55−4⋅5+12 simplify this Q3 6^2+3^2 simplify this Q4 3^3+5⋅5 simplify this Q5 5^2−4⋅6+11 Plz dont kill me its past 4:00 pm And im too
PLEASEEEE HELPPPPP!!!What are the coordinates of the endpoints of the midsegment for △DEF that is parallel to EF? Please show your work: Enter your answers, as
How would you describe the slice that created the triangular cross section on this cake Help asap please!!!
i need help with these questions please help