kingjarrus01 kingjarrus01
  • 04-03-2022
  • Mathematics
contestada

Mark bought one package of shallots for
$4. How many packages of shallots can
Shreya buy if she has $8?

Respuesta :

crystalramsdell
crystalramsdell crystalramsdell
  • 04-03-2022

Answer: 2 packages

Step-by-step explanation:

If mark bought 1 for $4 then shreds can buy 2 for $8

Answer Link
barkxie barkxie
  • 04-03-2022

Answer:

Step-by-step explanation:

so if you multiply 8 x 4 you will get 368 which is close to 2

ANSWER=2

Answer Link

Otras preguntas

Whatis the wheel and axle?
WHAT IS 123456567890*1423 THAT MEANS TO DIVIED PLEASE TELL ME THE ANSWER
What led to the diverse populations of New York and New Jersey?
What led to the diverse populations of New York and New Jersey?
Does a scalene always have to have unequal sides?
does anybody know how to write 45/70 in simplest form????
factoring-16w²+50wz-21z²  please help me solve
Find the remainder when 2x^4-6x^3+2x^2-x+2 is divided by x+2
how do I divide a fraction to a decimal
if a sample of magnesium has a mass of 60 g, how many moles of magnesium does the sample contain