laylaparisawesome laylaparisawesome
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

Judy paid $10.48 for a number of
toothbrushes. If each toothbrush
costs $1.31, how many toothbrushes
did Judy get?

Respuesta :

emonigriffin617 emonigriffin617
  • 01-03-2022
Judy got 8 toothbrushes. You can get this answer by setting $10.48= to $1.31x. X being the variable representing how many toothbrushes she brought. And the solve for x by dividing 10.48 by 1.31 to get 8
Ver imagen emonigriffin617
Answer Link

Otras preguntas

pleassssssssssseeeeeeeee help
if x = 5 find the value of x^2
De que trata la pelicula de Osmosis Jones?
sandwiches to milk cartons A class has 6 boys and 15 girls. What is the ratio of boys to girls?
15 A sample of calcite fell on the floor. It broke into many flat, smooth pieces. Which property does this mineral have? (4 Points) fracture cleavage O breakage
Graph y = 2x + 5. Need help ASAP plz and thank you
Please help me please
the area of sally's classroom is 21.5x41 square feet. the area of Georgia's classroom is (21.5x41)-56 square feet without doing any calcalaion determine .how th
Select the correct answer. Which material is commonly preferred for detailed projects such as connectors, jewelry, or small parts, but cannot be used for bigger
find the volume of a sphere with radius 11m to the nearest tenth. use 3.14