nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

5/6 - 1/4 = ? Pls help
What was one of the negative impacts of Brexit?
A rectangle measures 6 inches by 15 inches. If each dimension of the rectangle is dilated by a scale factor of 1/3 to create a new rectangle
Number 11 someone help !!!!!!!!!!!
#3 Solve and graph the inequality: -4+x<-9
What is the value of the expression "eight more than three times the difference of four and a number" when n = 3?□44□19 □17 □11​
As the ride sits at the top and then drops downward, what type of “g” force would a rider experience immediately? A. positive "g" force B. negative "g" force C.
HELP ASAP, NOW!!! How many times should a child’s name appear in writing throughout the classroom? once twice at least four or five times
30 POINTS!!! Consider the system of equations. x – 3y = 9 1 5 x - 2y = -1 Which number can be multiplied by the second equation to eliminate the x-variable when
"The Necklace" In the EXPOSITION of the PLOT LINE in the The Necklace, which Essential Term does the following quote signify: "She had a rich friend, a former s