iDetectYT982 iDetectYT982
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

Selena buys 4 peaches that weigh 1 pound in all. Each peach weighs the same amount. Peaches are on sale for $2.24 per pound.

Respuesta :

rbartlow2806 rbartlow2806
  • 01-02-2022

Answer:

4 ounces   IF...

Step-by-step explanation:

(16 ounces to a pound)

are they asking how much each peach weighs? (16/4=4)

Answer Link

Otras preguntas

What did the great-grandmother do with the sugar? o made hush puppies and flan made iced tea baked cakes soid it in a marketplace
Textual réierence “Meg's hand holding the blossoms slowly dropped, and it seemed as though a knife gashed through her lungs." Context: Commentary:Inference abou
PLEASE SHOW FULL SOLUTIONS !!!!! WILL MARK BRAINLIEST FOR THE BEST ANSWER. THANK YOU AND GOD BLESS
What energy exists in the bonds that hold atoms together?
What areas are included in the Himalayas rain shadow? A. The steppes and China B. India and Sri Lanka C. The Tibetan Plateau and the Gobi Desert D. Tibet and
help as soon as possible!
PLEASE HELP!!!!!!!!!!!!! Do you think England had the right to tax the colonists? Why or why not?
Please Help ASAP I’m confused
2Decrease R420 in the ratio 4:7​
Who do you think made the most important discovery about cells. Why? Choose from these three: Hooke, Schleiden, and Schwann. HURRY!! WHOEVER ANSWERS GETS 50 POI