pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

would some one please solve part A for me I have been try to solve it for a while thank you very much .​
If i want to cite my online sources, how do I credit the google search engine?
Which statements describe a traditional economy? Economic decisions are made by the government. Economic growth is not a top priority. Change is slow. Advanced
Why did Charlotte Hawkins Brown become so well known in elite Northern social circles? A. She was better liked than Ida B. Wells. B. She was “the First Lady of
The liver _____. helps digest food stores bile carries oxygen makes red blood cells
where is the bios in the soft ware or hard ware
In twenieth century u.s history what p[eriofs of relative of relatoive stablity and prosperity have followed times of warfare or civil disorder?
A boy can swim 3.0 meter a second in still water while trying to swim directly across a river from west to east, he is pulled by a current flowing southward at
a flame melts a candle the wax melts because of​
Select the correct answer. If f(x)=x/1+x , what is the value of f(x+h)?