jazzy1l jazzy1l
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

grapes were priced at 3 pounds for$5.28 what was the priced per pound

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 04-01-2017
the answer would have to be 1.76
Answer Link
Аноним Аноним
  • 04-01-2017
It was priced at 1.76 per pound. What I did was divided 5.28 by 3 and got 1.76. :) Hope I helped!
Answer Link

Otras preguntas

how do cubans celebrate independence day
What are two main languages families to which most languages spoken through tout Europe can be traced
Solve 5^(2x) = 7^(x−1). 1.52864 −1 −1.52864 1
Given that HOP is similar to TAG, which of the following statements must be true? Check all that apply. A. sin T = sin H B. cos P + cos G = 2cos P C
Select all items that would be plagiarism. Choose all correct answers. Inserting an opinion about a news piece. Including the periodic table in a paper withou
If i rub a balloon on a piece of paper then hold it against my head my hair will stand up why is that?
Which is a solution to the equation? (x −2)(x + 5) = 18
I Need help with Number 2 And 4 asap plz
What do historians do when using the historical thinking skill of analyzing historical sources
You need to measure three things:1. a quantity of water2. the length of a leaf3. the mass of a small stoneWhich unit of metric measurement will you use for each