Cheetos339
Cheetos339 Cheetos339
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

The corner store sells a super-size granola bar for $4. How much do eleven super-size granola bars cost?

Respuesta :

shelbym9305
shelbym9305 shelbym9305
  • 03-11-2021

Answer:

44 dollars

Step-by-step explanation:

if one super-size gronola bar costs $4

Then 11 x 4 = 44

Answer Link
Thatcrackbaby
Thatcrackbaby Thatcrackbaby
  • 03-11-2021
Eleven super size bars costs $44.
Answer Link

Otras preguntas

what instruments uses MIDI?
Answer the following about estimating 502/8 .
instance l'in-stens) noun 1. an example 2. an occurrence 3. a step in a series of events. From Latin instantia, example. Which sentence uses the word instance c
How does sickle cell anemia affect the digestive system?.
Explain why it is wise to memorize your social security number.
The asphalt in the la brea tar pits is composed of hydrocarbons, but is not considered a fossil fuel. please select the best answer from the choices provided t
In the federal court system, district courts and the Supreme Court have original jurisdiction over at least some types of cases, while ______ have appellate jur
if Jonny had had 5 apple's and mom toke 1 how many does jonny hve
Consider Carmen’s plans. Parallel lines k and l are crossed by transversal t. Line m crosses lines t, k, and l. The angles formed by lines k, t, and m, clockwis
QUESTION 3 How did the abolitionists link themselves to the nation's Revolutionary heritage? a. They used mob action, just as the revolutionaries had when they