marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Brad built a rectangle brick wall in the back of his yard.The wall is 20ft long and 6ft high.The wall cost $9per square foot.How much did it cost to brad to bui
Which three main reasons would best support the claim, By volunteering at your local senior center, you would bring joy to the elders in our community by spendi
Pleaseeeeee helppppppppp
I’m struggling need help
The width of a telescope lens is measured to be 3 cm, but the actual size of the lens is 3.1 cm. What is the percent error in the measurement? 0.3% 0.31% 3.3% 3
The right rectangular prisms are similar. Which statements are correct? Check all that apply. 1. The angles in the smaller prism measure 90 degrees The perimete
Find the volume of the figure below. Round your answer to the nearest tenth.15 cm diameter24 cm height​
Theoretical probability is the same thing as experimental probability. True False
Write a unit rate that compares the quantities. 18 carrots in 6 bunches
N+16 =9 -104=8x 14b=-56 -6=b/18 10n=40