beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 litters of paint for $60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

BrianneThomas BrianneThomas
  • 03-01-2017
2 1/2 liters of paint cost $60 so than 1 liter cost $24
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-01-2017
I hope this helps you
Ver imagen Аноним
Answer Link

Otras preguntas

At the end of the Spanish-American War, which was NOT one of the terms agreed to in the Treaty of Paris? Cuba gained its independence from Spain Puerto Rico and
what SD can friction do to moving objects
HELP PLZ ASAP!!!!!!!!!
What is the unique real solution to the equation cos(x) = x? I am not looking for the approximation 0.7391...
Find the mean: Score Frequency 1 3 2 2 3 1 4 0 5 2 6 2 Show working out
This aspect of thinking is a mental shortcut designed to help us make judgments and decisions when all the facts are not known:
Let u = <-6, 1>, v = <-5, 2>. Find -4u + 2v. A) <34, -8> B) <14, 0> C) <14, 3> D) <44, -12>
What is the answer to the equations
HELP ASAP!!! Which of the following is the closest estimate of the number of stars present in a galaxy? A. One hundred B. Two million C. Several billion D. Seve
What industry supports the efforts of the office of war information owi?