beatricenyarko beatricenyarko
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

Corey bought 2 1/2 liters of paint for $ 60.
What was the cost per liter of paint?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-01-2017
It costs $24 per liter.
Answer Link
FastLearner
FastLearner FastLearner
  • 03-01-2017
It would be 24$ per liter
Answer Link

Otras preguntas

a cube has surface area 6534 square feet. what is the volume
A city in the Middle East that is sacred to Jews, Arabs, and Christians is __________.
members of which phylum contain stinging capsules that poison the entangled prey
can anyone help me with these: 65mm=?cm, 600cm=?m , 800cm=?m
Tell the value of the underlined digit 9,000,009 the first 9 is underlined
TRUE or FALSE does 16/6 - 2/9 = 2 4/9?
food A contains 150 calories in 3/4 of a serving. food B contains 250 calories in 2/3 of a serving. which food has fewer calories per serving?
How many grams of CO2 are produced by burning 8.32g of C4H10?
what is 36 divide by 837
The fastest a human has ever run is 27 miles per hour. How many miles power minute did the human run?