pdpy6jwpfx pdpy6jwpfx
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

One bag of dog food is $32 if I spend a total of $256 how many bags did I buy

Respuesta :

UNDERCOVERTEACHER UNDERCOVERTEACHER
  • 03-11-2021

Answer:

8 bags

Step-by-step explanation:

256 divide by 32 = 8

Answer Link
abhigyathapa12321 abhigyathapa12321
  • 03-11-2021
Answer:
8 bags

Explaination:
256/32 = 8 bags
Answer Link

Otras preguntas

The major Victorian poet whose work was considered optomistic and innovative was
Deforestation is related to global warming. true or false.
Which pronoun correctly completes the sentence? __________ was chosen for the job? A. Who B. Whom
which is evidence for the idea that cells are the basic units of life? a. cells are generated spontaneously. b. there are many different sizes of cells. c. ther
in ann frank diary of a young girl how was maturity in the beginning?
Line m passes through C(-2, 0) and D(1, -3). What is the equation of the line m in standard form?
Convert the following temperatures using the appropriate formulas. Round to tenths as appropriate. 35° F = _________
In the 1800s india would become a colony of ________. a. the british c. the spanish b. the dutch d. the portuguese
suppose that y varies jointly with x and z. Find your when x=3 and z=5 , given that y=72 when x=6 and z=4
The renaissance began in italy partly because __________.select one of the options below as your answer: a. italian city-states were wealthy b. italy was not