yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

A pet survey found that the ratio of dogs to cats is 2/5. Write and solve a proportion that shows the number of dogs if the number of cats is 140.
Maritza's car has 16 gallons of gas in the tank. She uses 3/4 of the gas. How many gallons of gas does Maritza use?
The producer of the news station posted an article about the high school's football championship ceremoney on a new website. The website had 500 views after fou
A pet survey found that the ratio of dogs to cats is 2/5. Write and solve a proportion that shows the number of dogs if the number of cats is 140.
one that calls Muslim worshipers to prayer
what would you call the segment that connects the edges of the penny and passes through the center?
how can you estimate 642 fl oz in cups
9.34 kL=____________dal.
is neon element a metal nonmetal or metalloid
true or false, Mendel discovered predictable patterns in the inheritance of traits ?