rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

x=-2y-3 4y-x=9 determine the point of intersection of each pair of lines if one exists. ​
what did Marcus Garvey have in common with the American Colonization Society ​
can you explain how more life-forms were able to create because of cyanobacteria​ PLEASE HELP
25% of total mangoes which are rotten is 1250. Find the total number of mangoes in the basket. Also , find the number of good mangoes.
what is the length of arc S shown below?
ABC is a right angled triangle right angled at B . A circle with centre O inscribed in the triangle . AB=6CM BC=8CM . Find the radius r of the circle
The rectangle shown is reduced by a scale factor of 0.5 AB=16 and AC=6 Calculate the length of each side of the reduced image. Draw the new image and label it
Use the net to find the surface area of the cylinder. Give answer in terms of pi.
20 points for however answers this A cylinder has a circular base with a diameter that measures 16 millimeters. Determine the radius of the base of the cylinder
ppplllzzz hhhheeelllllllpppppp ​