jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

IS SOMEONE FINNA ANSWER MY ENGLISH QUESTION OR WASSUP???? *its on my profile..last question I asked* I needs helpz
Find the midpoint of (1, 3) and (6, 5)
Is the sequence arithmetic? If so, find the common difference. ‒2.4, 6.4, 15.2, 24
study study the map which group controlled most of the Iberian peninsula in 750 CE. 1) Asturias2) Basques3)French people4) Umayyads​
Your favorite local band is selling merchandise and they have asked you to write an algebraic expression to represent their total profit. The are selling t-shir
What unhealthy food choice would most likely cause kidney problems if consumed in sufficient quantities over time?
(One of my teachers pulled a middle school question on me and im in college and i cant remember Help-) The commutative property changes the __________ of two a
A steel ball whose mass is 2.0 kg is rolling at a rate of 2.8 m/s. What is its momentum? 1) 1.4 kgm/s 2) .71 kgm/s 3) 5.6 kgm/s 4) 4.8 kgm/s
20 points. french. do my work plz​
Read this sentence from the Saturday, March 27, 1943 entry in Anne Frank: The Diary of a Young Girl. These wretched people are sent to filthy slaughterhouses li