mathimaticswiz123 mathimaticswiz123
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

Equivalent ratios
I want to know the answer of this

Equivalent ratios I want to know the answer of this class=

Respuesta :

ejhuerta21 ejhuerta21
  • 01-10-2021
Answer: for 28 copies it will cost $14

Explanation:
The ration 4:2 is equivalent to 1: .5 meaning each copy cost $.5. To determine the cost just multiply the number of copies by .5.
28 x .5 = 14.



Answer Link

Otras preguntas

how do you think your daily routine may differ from someone growing up, for example, in small village in nepal or india?
0.0136 g + 2.70 × 10-4 g - 4.21 × 10-3 g = ?
What is the constant to
Given: circle k(O), m FH = (31x+3°) m GH = (33x+3°) m∠FHG = (28x−3°) Find: m∠FGH
What traits and behaviors should an ethical saleperson possess
Refer to Explorations in Literature for a complete version of this interview. In "Interview with Simon Ortiz," Ortiz describes "a worldwide phenomenon of third-
Ezra is saving money to buy a snowboard that costs $225. He already has $45 and can earn the rest by walking ten dogs. If d represents how much he earns for wal
40 POINTS!!! NEED GOOD ANSWERS!!! What is the correct definition of conflict? A. A disagreement between people with opposing viewpoints. B. A negative a
HELP PLEASE!!!!!???!!!!
To put meaning in one's life may end in madness, But life without meaning is the torture Of restlessness and vague desire-- 15 It is a boat longing for the