prashanthdmello3 prashanthdmello3
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

The cost of 3/4 kg onions is ₹ 21. One kg onions will cost .......


STEP BY STEP EXPLANATION NEEDED


PLS ANSWER I WILL MARK AS BRAINLIST

+10POINTS

Respuesta :

sabinatmg
sabinatmg sabinatmg
  • 02-09-2021

Answer:

t

The cost of 34 kg onions=RS21

then,

the cost of 1kg onions=?

Now,

34kg=RS21

1kg=21÷34

1kg=0.61

hope it helps you!!

stay safe healthy and happy!!

Answer Link

Otras preguntas

how do you do income statement​
State what additional information is required in order to know that the triangles are congruent for the reason given.
What is the percent of change from 10 to 5? 44% decrease 50% increase 50% decrease 44% increase please also give explanation
Question 6 The first and only British representative to administer the Stamp Act in Georgia arrived by ship at Tybee in the 1760s. Which of the following legisl
focus (8, 0) directrix x=-8
french questions part 5 i think
Can you help me with this question please?
Which planet is closest to the Sun? Wrong answer will be report:/
how you could adjust the settings of the simulation to increase the number of red (H3O+) and blue (A-) particles in the solution of equilibrium giving brainlist
Plisss helppp meeeeeeee